Asystent – przyjaciel osoby
z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo,

Fundacja „La Fontaine” realizuje projekt pn. „Asystent – przyjaciel osoby z niepełnosprawnością” finansowany ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego oraz ze środków pochodzących z m.st. Warszawy. Zadanie realizowane jest w ramach Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020.

Program skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Warszawy – osób z niepełnosprawnościami posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które wymagają pomocy asystenta wspierającego w wykonywaniu codziennych czynności oraz pomocy w funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Zadania asystenta osób niepełnosprawnych:

• Ograniczenie skutków niepełnosprawności;
  • Stymulowanie osoby z niepełnosprawnością do podejmowania aktywności,
    umożliwienie jej realizowania prawa do niezależnego życia;
  • Pomoc przy wykonywaniu codziennych aktywności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym;
  • Przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność, wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami, umożliwienie im uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności np. poprzez udział w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych.

Zapraszamy do skorzystania z usług asystenta osoby niepełnosprawnej.

Usługi asystenta są bezpłatne.

Zapisów można dokonywać drogą telefoniczną lub mailową.

e-mail: a.dyla@fundacjalafontaine.org