Polski Język Migowy
Zapraszamy na kurs polskiego języka migowego.
Zajęcia prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Polskiego Języka Migowego
Kurs polskiego języka migowego (poziom podstawowy A1)
Na kursie uczestnicy poznają ok. 900 słów polskiego języka migowego oraz wybrane zasady gramatyki migowej. W każdym module znajdują się: słownictwo, zasady gramatyczne, dialogi, ćwiczenia utrwalające typu ćwiczenia odbierające, ćwiczenia nadawania oraz komunikacja
w polskim języku migowym.
Celem kursu jest rozwój u uczestników kompetencji komunikacyjnej w PJM dla poziomu podstawowego A1. Kursanci wezmą udział w wielu ćwiczeniach językowych rozwijających ich produktywność wypowiedzi na kanale wizualno-przestrzennym, odbiór wypowiedzi w PJM oraz komunikację. Treści przygotowane są w całości w formie filmów wideo oraz graficznych słów migowych. Językiem używanym na zajęciach jest polski język migowy.
Kurs zakłada nabycie przez uczestników kompetencji językowej i komunikacyjnej w zakresie polskiego języka migowego na poziomie podstawowym (odpowiadającym poziomowi użytkownika początkującego – A1, zgodnie ze standardami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).
Program kursu składa się z tematyki:
- Przedstawienie się
- Osobowość i czas wolny
- Rodzina i dom
- Życie w mieście
- Wygląd i ubranie
- Jedzenie i imprezy okolicznościowe
- Podróże
- Przedstawienie się (10 godzin)
Uczestnicy nauczą się przedstawić siebie oraz inne osoby, jak zamigać gdzie mieszkają, skąd pochodzą, będą w stanie opisać swoje miasta oraz poznają liczby zwykłe 0-50. Uczestnicy poznają pierwsze czasowniki, dzięki którym będą w stanie reagować na zajęciach, takie jak nie-rozumieć, nie-mieć, pożyczyć itd.
- Osobowość i czas wolny (10 godzin)
W drugim module uczestnicy poznają słownictwo związane z zawodami oraz kierunkami studiów. Bedą w stanie opowiedzieć co robią, w jakich godzinach czy o której zaczynają pracę. Uczestnicy poznają słowa migowe związane ze swoimi zainteresowaniami, czym się zajmują
w czasie wolnym od pracy oraz słownictwo związane z cechami charakteru.
- Rodzina i dom (10 godzin)
Po trzecim module uczestnicy będą umieli migać słowa związane z członkami rodziny oraz kolejne liczby 60-100. Uczestnicy poznają słownictwo związane z budynkami oraz pomieszczeniami. Moduł ten pozwoli im również na poznanie słów migowych związanych
z codziennymi czynnościami.
- Życie w mieście (10 godzin)
Dzięki czwartemu modułowi uczestnicy wzbogacą swoje słownictwo o słowa migowe związane z miejskimi budynkami, komunikacją miejską czy czynnościami na mieście. Uczestnicy nauczą się słów związanych z pogodą oraz kalendarzem.
- Wygląd i ubranie (10 godzin)
Po ukończeniu piątego modułu uczestnicy będą w stanie opisać swój wygląd i ubiór, poznają czynności związane z higieną czy budową twarzy. Moduł pozwoli ten im na poznanie liczebników inkorporowanych.
- Jedzenie i imprezy okolicznościowe (10 godzin)
Uczestnicy po szóstym module będą umieli migać słownictwo związane z jedzeniem oraz poznają nazewnictwo imprez okolicznościowych i czynności związanych z takimi imprezami.
- Podróże (10 godzin)
Siódmy moduł to słownictwo związane z podróżami. Uczestnicy poznają słowa migowe związane z państwami Europy, krajobrazami czy klimatem oraz kolejne liczebniki inkorporowane w postaci dni.
Kalendarz spotkań:
Start: 18 maja 2021r.
Każdy wtorek oraz co drugi czwartek godzina: 17:00 – 20:00 .
Koniec zajęć: 29 lipca 2021
Zapisz się już dziś i zacznij migać z nami!
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona
Zajęcia bezpłatne. Finansowane przez Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Warszawie.
Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem: 575 990 977, pod adresem email zapisy@fundacjalafontaine.org
Zapisy na projekt
Nazwa
Fundacja
„La Fontaine”
Telefon
+48 574 770 747
kontakt@fundacjalafontaine.org
Adres
ul. Wandy Rutkiewicz 2
02-956 Warszawa
Dane podatkowe
NIP: 9512490265
KRS: 0000803867
REGON: 38436053100000
Nr rachunku bankowego:
14 1940 1076 3204 7864 0000 0000