Siła jest w NAS

Projekt jest skierowany do osób dotkniętych Chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi oraz ich rodzin.

W ramach projektu:

Międzypokoleniowe warsztaty artystyczne mające na celu integrację międzypokoleniową. Warsztaty obejmować będą następne tematy:

Las w słoiku, warsztaty dekorowania ekotoreb, malowanie na szkle.

Międzypokoleniowy klub książki – cykl spotkań, podczas których uczestnicy będą wymieniać się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat przeczytanych książek. Każdemu spotkaniu będzie towarzyszył temat przewodni: Integracja, tolerancja, miłość, samotność, zazdrość, wykluczenie, uzależnienie, wspólnota, stres, wakacyjna przygoda, rodzina, świat komiksu, wojna, historia, fantastyka.

Usługi opiekuńcze – opieka wytchnieniowa dla rodzin osób dotkniętych Chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi.

Grupa wsparcia dla rodzin i opiekunów osób dotkniętych Chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi.

Konsultacje indywidualne z psychologiem/pedagogiem/terapeutą – wsparcia dla rodzin i opiekunów osób dotkniętych Chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi.

Szkolenie dla pracowników Domów Pomocy Społecznej pt. Komunikacja i wsparcia osób dotkniętych Chorobą Alzheimera i innymi chorobami otępiennymi.

Realizacja projektu spowoduje wzrost świadomości oraz zmniejszenie ryzyka wykluczenia społecznego osób dotkniętych Chorobą Alzheimera lub innymi chorobami otępiennymi oraz ich rodzin.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.