Siła jest w NAS 

Projekt jest skierowany do grupy docelowej 55+ oraz osób z ich otoczenia. Jego celem jest  realizacja programów w zakresie integracji międzypokoleniowej seniorów służących profilaktyce uzależnień.

W ramach projektu:

 

Warsztaty edukacyjne mające na celu podwyższenie świadomości seniorów o tematyce:

Profilaktyka uzależnień,  zdrowy tryb życia wolny od nałogów, alternatywne spędzanie wolnego czasu,  radzenie sobie ze stresem, zapobieganie stanom depresyjnym.

Międzypokoleniowe warsztaty artystyczne mające na celu integrację międzypokoleniową. Warsztaty obejmować będą następne tematy:

Las w słoiku, warsztaty dekorowania ekotoreb, warsztaty muralowe- malowanie na ścianie.

Międzypokoleniowy klub książki to propozycja na spędzenie czasu wolnego na obcowaniu z dobrą literaturą –  bez sięgania po używki. Pod czas spotkań uczestnicy będą się wymieniać doświadczeniami na różne tematy (np: integracja, tolerancja, miłość, samotność, zazdrość, wykluczenie, uzależnienie, wspólnota, stres, wakacyjna przygoda, rodzina, świat komiksu, wojna, historia, fantastyka).

Międzypokoleniowy piknik „Siła jest w nas”– impreza integracyjna mająca na celu zmianę stereotypów oraz pogłębienie więzi między pokoleniami, w trakcie którego zaprezentowane zostaną prace uczestników programu. Podczas pikniku zostaną zorganizowane m.in:  stoisko z warsztatami profilaktycznymi, kącik gier planszowych dla małych i dużych, wspólna międzypokoleniowa lekcja jogi prowadzona przez instruktora, międzypokoleniowy konkurs talentów, stoiska kulinarne, oprawa muzyczna z potańcówką.

Piknik będzie organizowany w godzinach 14:00 – 19:00 w sobotę.

Realizacja projektu spowoduje aktywizację seniorów oraz osób z ich otoczenia do działania, aktywnego spędzania czasu wolnego od używek. Nastąpi również zmiana stereotypów,
a także zacieśnianie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

   

  Masz pytania – napisz do nas

  zgoda

  6 + 10 =

  Nazwa

  Fundacja
  „La Fontaine”

  Telefon

  +48 574 770 747

  Email

  kontakt@fundacjalafontaine.org

  Adres

  ul. Wandy Rutkiewicz 2
  02-956 Warszawa

  Dane podatkowe

  NIP: 9512490265

  KRS: 0000803867

  REGON: 38436053100000

  Nr rachunku bankowego: 

  14 1940 1076 3204 7864 0000 0000

  Skip to content