Wspólna siła

Termin realizacji zadania:  09.04.2024-15.12.2024.

Cele realizacji zadania :

• Ograniczenie rozpowszechnienia zjawiska używania substancji psychoaktywnych.
  • Zwiększenie świadomości i wiedzy na temat skutków przemocy oraz technik radzenia sobie ze stresem i traumą.
  • Stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla ofiar przemocy do dzielenia się doświadczeniami i uzyskania wsparcia emocjonalnego.
  • Zapewnienie profesjonalnej pomocy terapeutycznej ofiarom przemocy.
  • Wzmocnienie umiejętności samopomocy i mechanizmów radzenia sobie z traumą wśród uczestników.

Działania w ramach programu  :

1. Indywidualne terapie dla ofiar przemocy:
    • Ocena indywidualnych potrzeb:
    • Zastosowanie odpowiednich metod terapeutycznych
    • Bezpieczne otoczenie
    • Profesjonalne wsparcie
    • Dostępność terapii
  2. Grupy wsparcia dla ofiar przemocy:
    • Tworzenie bezpiecznej przestrzeni: Organizacja grup wsparcia, gdzie uczestnicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i uczuciami bez obawy przed osądem.
    • Edukacja i świadomość: Przeprowadzanie sesji edukacyjnych na temat skutków przemocy, mechanizmów radzenia sobie oraz technik samopomocy.
    • Terapia grupowa: Realizacja sesji terapeutycznych, umożliwiających dzielenie się historiami, wzajemne wsparcie i naukę od siebie nawzajem.
    • Profesjonalne wsparcie: Grupy wsparcia prowadzone przez psychologów/psychoterapeutów

Działania projektowe skierowane są :

Mieszkańców z powiatu grójeckiego

Zapisy i więcej informacji:

Numer telefonu: +48 537 109 531

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga, #MCPSpomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka, #MCPS, #porozumieniedlatrzeźwości

Masz pytania?