„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

WAŻNE! Projekt AOON edycja 2021 został zakończony
z dniem 30.11.2021 r.

Szanowni Państwo,

Od 25.06.2021 realizujemy  Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021”, który finansowany jest ze środków państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Solidarnościowy:

wartość dofinansowania – 745 185,50 zł

całkowita wartość zadania – 745 185,50 zł

Celem Programu jest:

• wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla  osób z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności
    albo orzeczenie równoważne oraz dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności;
  • ograniczenie skutków niepełnosprawności oraz stymulowanie osoby z niepełnosprawnością do podejmowania aktywności i umożliwienie realizowania prawa do niezależnego życia;
  • możliwość skorzystania z pomocy asystenta przy wykonywaniu codziennych aktywności oraz funkcjonowaniu
    w życiu społecznym;
  • przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami;
  • umożliwienie uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności np. poprzez udział w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych czy też sportowych.

Program skierowany jest do osób mieszkających na terenie m.st. Warszawy:

• posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionych, które wymagają usługi asystenta wspierającego uczestnika Programu w wykonywaniu codziennych aktywnościach oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym;
  • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności wydawanym na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573), które  wymagają konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Zadania asystenta osób niepełnosprawnych:

• Ograniczenie skutków niepełnosprawności;
  • Stymulowanie osoby z niepełnosprawnością do podejmowania aktywności,
    umożliwienie jej realizowania prawa do niezależnego życia;
  • Pomoc przy wykonywaniu codziennych aktywności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym;
  • Przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność, wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami, umożliwienie im uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności np. poprzez udział w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych czy sportowych.

Co musisz zrobić, aby przystąpić do Programu?

•  Zapoznaj się z zasadami realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2021.
  • Zapoznaj się z regulaminem świadczenia usług Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2021.
  • Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów przystąpienia do Programu.
  • Wypełnij dokumenty przystąpienia do Programu, które znajdziesz poniżej.
  • Dołącz kopię orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności bądź orzeczenie o niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych lub orzeczenie równoważne do wymienionych).

Zapraszamy do skorzystania z usług asystenta osoby niepełnosprawnej.

Usługi asystenta są bezpłatne.

Niezbędne załączniki i informacje o projekcie do pobrania poniżej

Karta zgłoszenia edycja 2021

Oświadczenie edycja 2021